Notatka ze spotkania Rady Nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. z organizacjami związkowymi PG Eksploatacja

Przejdź do treści

Notatka ze spotkania Rady Nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. z organizacjami związkowymi PG Eksploatacja

portowiecgdansk
Opublikowane według inf.własna w PORT · 19 Luty 2015
Gdańsk 17 lutego 2015 r.
Notatka ze spotkania Rady Nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. z organizacjami związkowymi PG Eksploatacja reprezentowanymi przez:
- Janusz Nowaczkiewicz - WZZ Pracowników Gospodarki Morskiej
- Piotr Ratkowski - KZ NSZZ "Solidarność" PG Eksploatacja
Pytania zadawane przez przedstawicieli organizacji związkowych w głównej mierze dotyczyły prywatyzacji spółki Port Gdański „Eksploatacja”, a odpowiedzi udzielali Przewodniczący Rady Nadzorczej ZMPG SA, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i Wiceprzewodnicząca Rady Ewa Pawlak.Przedstawiciele związków mocno akcentowali również niepokój wśród załogi spowodowany zamieszaniem wokół prywatyzacji i brakiem decyzji co do dalszych jej losów, oraz efektem, jaki może nastąpić w przypadku odrzucenia oferty spółki Mariner, a może to być w krótkim czasie upadłość firmy spowodowana min. wysokimi stawkami dzierżaw wprowadzonymi w czasie procesu prywatyzacji. Ze strony reprezentantów Rady Nadzorczej padły zapewnienia, że zarówno Rada jak i Ministerstwo Skarbu mają świadomość zagrożeń i dołożą wszelkich starań aby podejmowane decyzje nie przyniosły negatywnych skutków dla spółki Eksploatacja i jej pracowników, a w przypadku odrzucenia oferty Marinera, wnioskować będą o zawieszenie obecnych stawek dzierżaw i powrót do obowiązujących przed uruchomieniem prywatyzacji.
Przewodniczący Rady Nadzorczej zapewnił, że informacja o głosowaniu nad uchwałą rekomendującą zbycie akcji zostanie niezwłocznie przekazana organizacjom związkowym po zamknięciu posiedzenia Rady. Niestety, z komunikatu przekazanego w dniu 19 lutego wynika, że Rada nie zaopiniowała pozytywnie uchwały, a sprawa będzie rozpatrywana na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy ZMPG SA 20 lutego 2015 r.
Dołącz do nas
Wróć do spisu treści